fbpx

Drone ile Çekim Avantajları Neler?

Drone ile çekim son yıllarda oldukça fazla meşhur olan video çekimlerinden bir tanesi haline gelmiştir. İnsanların drone sayesinde sabit açılardan yapılmakta olan çekimlerin sıkıcılığından kurtulmuş ve bu açılardan çekim yapma zorunlulukları kalkmıştır. Drone ile dik yukarıdan dik bir açıda dahi çekimlerin yapılması mümkündür. Drone çekimi için bir drone kiralamak dahi artık mümkün hale gelmiştir. Uzman kişilerin yanında çekimler konusunda profesyonel olmayan kişilerin dahi drone ile çekim yapması mümkündür. Drone, bir taraftan helikoptere benzeyen pervaneleri bulunan bir taraftan ise kamera yerleştirilen kısmına konulan kamera ile bir anlamda uçan kamera haline gelmektedir. Drone ile eşya dahi taşınması mümkündür. Drone çekiminin sabit çekimlere göre avantajları bulunmaktadır.

Havadan Çekilen Fotoğraf ve Videolar

Drone bir anlamda pervaneli bir araç olduğu için kumandası sayesinde istenilen yükseklikten kamera yerleştirme kısmına koyulan kamera ile havadan çekim yapabilmektedir. Özellikle drone çekimi kurumsal markalar tarafından tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Drone ile çekim avantajları arasında bulunan havadan çekim imkânı ile markalar reklam ya da tanıtım filmlerini dronelar ile kolaylıkla yapabilmekte ve sıradanlıktan uzaklaşabilmektedir. Kurumsal firmaların tanıtım filmleri dışında kendisine unutulmaz anılar bırakmak isteyen kişiler tarafından da oldukça fazla tercih edilmektedir. Havadan çekilen fotoğrafla sayesinde tüm manzaranın fotoğraflanması sağlanmaktadır. Ayrıca özellikle parti, düğün gibi etkinliklerde havadan çekim oldukça fazla avantajlı olmaktadır.

360 Derece Dönüş İmkânı

Drone modellerinin neredeyse hepsinde bulunan 360 derece dönüş özelliği ile kişinin etrafında dönmesinin yanında havada uçmakta olan bir şeyin etrafında dönerek de çekim yapması mümkündür. Ancak bu noktada hava koşullarına oldukça fazla dikkat edilmesi gerekmektedir Kurumsal firmalar tarafından oldukça fazla tercih edilen drone çekimlerinde 360 derece dönüş imkânı çok fayda sağlamaktadır.

Kurumsal firmaların tanıtım ya da reklam içeriklerinde tüm firmanın tanıtımı ya da havadan gösterilmesi için dronelar kullanılmaktadır. Bu noktada firmalar fabrikanın genel görünümünden, üretimin nasıl gerçekleştiğine kadar her şeyin çekimini rahatlıkla yapabilmektedir. Fabrikanın ürettiği ürünün 360 derece dönüş imkânı ile çekilmesi sonucunda hiçbir detay atlanmamış olmaktadır. Ek olarak drone ile çekim yapmak oldukça kolay olduğu için profesyonel olmayan kullanıcılar da kendi etraflarında çekimler yapmak adına 360 derece dönüş imkanını kullanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir